Dažniausiai namie nukenčiantys daiktai – tai kilimai, minkšti baldai ir čiužiniai. Dėmės ir nešvarumai – neišvengiami minkštų baldų ir kilimų palydovai. O tai juk matomiausi kambario akcentai. Kaip greitai ir be vargo pašalinti įsisenėjusias dėmes, tokias kaip uogienė, vynas ar kraujas?
Yra daugybė liaudiškų būdų dėmėms ir nešvarumams naikinti. Galbūt ne visi tobulai veiksmingi, tačiau išmėginti niekas nedraudžia.
Pirmasis patarimas – labai paprastas. Neleiskite dėmei įsigerti ir juolabiau įsisenėti. Kuo greičiau sureaguosite į atsiradusius nešvarumus ir mėginsite juos pašalinti, tuo didesnė tikimybė išvengti dėmių atsiradimo. Tačiau jei atsitiko taip, kad „nelaimės“ metu dėmės nepastebėjote, Jums reikės specialių priemonių josm pašalinti. Tai gali būti parduotuvėse pirkti valikliai ar milteliai. Lygiu sluoksniu paskirstykite priemonės turinį ant audinio, palaikykite ir nuvalykite. Jei šis būdas nepadėjo, galima pasinaudoti ir kitais patarimais.
Kraujo dėmę panaikinti galima palaikius medžiagą sūriame vandenyje, vėliau iškskalbus 30-40 laipsnių temperatūroje. Riebalai šalinami uždėjus sugeriamąjį popierių ir valant spiritu suvilgyta vata, vėliau skalbiant karštame vandenyje. Vyno dėmei pašalinti užberkite druskos, palaikykite pusvalandį ir nuvalykite skalbimo miltelių tirpale suvilgyta kempine. Vėliau taip pat patartina audinį išskalbti.
Ko gero pats efektyviausias būdas dėmėms ir nešvarumams šalinti yra cheminis baldų valymas. Cheminio baldų valymo paslaugas teikiančios įmonės naudoja specialias priemones ir įrangą (plaunančiuosius siurblius ir kt.). Cheminio baldų valymo metu minkšti baldai ar kilimai būna chemiškai išplaunami, dėmės ir nešvarumai sukeliami į paviršių, tuomet negrįžtamai pašalinami. Giluminis cheminis valymas atkuria audinių naujumą, spalvas ir nepriekaištingą švarą.