Dulkės – didžiausias namų priešas, o dulkių valymas – tai varginantis ir, rodos, niekada nesibaigiantis darbas. Nenuostabu, kad daugelį kamuoja klausimas: iš kur jos atsiranda ir kaip lengviau bei greičiau jas pašalinti?

Didelė dalis namuose esančių dulkių „parkeliauja“ drauge su mumis iš lauko: tai žiedadulkės, augalų atplyšos, smiltys, jūros druska (jei gyvenate pajūryje), taip pat pramoninės kilmės atliekos, išmetamųjų dujų dalelės, smalkės. Didelę dalį visų dulkių namuose sudaro ir mūsų pačių kūno odos atplaišos. Nuo kiekvieno mūsų kasdien į orą pasišalina milijonai negyvos odos dalelių. Taigi akivaizdu, jog dulkių namuose išvengti tikrai nepavyks nė vienam. Tik kaip su jomis kovoti?

Visų pirma, reikalingas geras, šiurkštus batų kilimėlis prie durų. Prieš žengdami iš lauko vidun, turėtume gerai nuvalyti batus, kurie per dieną surenka didelius kiekius teršalų. Gerai nuvalę batų padus, kur kas sumažinsite parnešamų dulkių kiekį. Žinoma, kuo daugiau naudosite kilimėlį, tuo dažniau jį reikės keisti.

Velkantis laukinius drabužius, dulkės pasklinda po visus namus. Todėl laukinius drabužius ir avalynę visada nusivilkite prieškambaryje, nenešiokite dulkių po visus namus. Tegul batai visada būna batų dėžėje, o laukiniai drabužiai – specialioje kabykloje arčiau durų.

Kad išvengtumėte didesnio dulkių antplūdžio iš lauko, namus vėdinkite tik esant ramiam, nevėjuotam orui. Pakilęs smarkus vėjas visada sukelia dulkių debesis, kurie pro atvirą langą gali patekti ir į Jūsų namus.

Atsiminkite: kuo daugiau namie daiktų, tuo daugiau dulkių jie kaupia. Viską, ką naudojate pakankamai retai, slėpkite spintelėse ar plačiose spintose. Atviroje erdvėje turi būti tik būtiniausi daiktai. Neapkrovę namų bereikalingais dulkių „surinkikliais“, išvengsite dulkių gausos patalpoje.

Ir paskutinis pastebėjimas: būkite tvarkingi ir valykite namus. Nuvalyti dulkes reikia švariu, drėgnu skudurėliu. Vėliau valytas vietas nusausinkite švariu sausu skudurėliu. Valymo paslaugos – tai, ką galite visada pasirinkti, jeigu tvarkytis ir kovoti su dulkėmis neturite laiko.