Langų valymas – ne pats maloniausias namų ruošos darbas. Valyti langus sunku prisiversti dėl ilgo proceso ir sunkiai pasiekiamų valymo rezultatų. Dažnai nežinome, kokias priemones ir kaip teisingai jas panaudoti, kuo blizginti apdulkėjusius, o gal net ir storu purvo sluoksniu pasidengusius langus. Tačiau gyventi tamsiame kambaryje nėra labai malonu. Taigi, anksčiau ar vėliau vis tiek teks imamės šio nemalonaus darbo. Žemiau pateikiame keletą patarimų, kad langų valymo procesas būtų sklandesnis.
Sulaukite gražios dienos. Lyjantis lietus ir stipriai pučiantis vėjas langų valymui nepasitarnauja. Priešingai – sukelia daug dulkių ir pro atvirą langą atneša tiesiai į patalpas. Nevalykite langų ir labai karštą vasaros dieną – valant langus tokiomis oro sąlygomis, ant langų lieka dėmės ir valymo žymės. Taigi sulaukite gražios ramios dienos, plačiai atsiverkite langus, įsileiskite šviesos ir gaivos į kambarius. Dabar galima imtis darbo.
Vieni langų valymui naudoja šilto vandens ir muilo arba kreidos mišinį, kiti – šalto vandens ir acto, treti pasigamina vandens ir indų ploviklio mikstūrą. Visi būdai veiksmingi, jei esate nusiteikę kruopščiam darbui. Svarbu paminėti, jog langų valymui galite įsigyti ir profesionalių priemonių, kurių koncentracija labai didelė, todėl ištekliai maži, ir nedidelio buteliuko valymo skysčio pakanka labai ilgam. Taigi, pasirinkę poreikius labiausiai atitinkančią langų valymo priemonę, padenkite langus nedideliu skysčio sluoksniu ir švelniais judesiais nušveiskite visą langą iš išorės ir iš vidaus.
Kad neliktų dėmių, nusausinkite langą laikraščiu ar specialiomis šluostėmis. Šios priemonės puikiai sugeria drėgmę ir nepalieka valymo žymių. Darbai užbaigiami langų rėmų ir palangių valymu. Drėgnas nuvalytas vietas visada nusausinkite, kol jos nespėjo uždžiūti ir palikti dėmių.