Kai lauke nutirpsta sniegas, oras atšyla ir į kambarį ima plūsti žaismingai nusiteikę saulės spinduliai, tuomet ypač aiškiai matome, kaip pridulkėjo kambarys per gūdžią žiemą: kilimai apsivėlę, visur sklando dulkių debesys, o langai pasidengę dideliu nešvarumų sluoksniu. Kaip palengvinti namų ruošos darbus, kad procesas taptų paprastesnis ir greitesnis? Juk pavasarinės namų ruošos darbų – galybė.
Siūlome pradėti nuo laukinių durų (vėliau – ir visų kitų) valymo. Gerai nušveitę daugiausiai nešvarumų surenkančias duris, atkreipkite dėmesį ir į batų kilimėlį – būtent čia susirenka didžiausias dulkių ir bakterijų, parnešamų iš lauko, kiekis. Kruopščiai išplaukite jį arba pakeiskite nauju.
Iškart po durų ir kilimėlio šveitimo imkitės durų rankenų dezinfekcijos. Nepamirškite ne tik durų, ber ir langų bei spintelių rankenėlių.
Visos užuolaidos pavasarį keliauja tiesiai į skalbimo mašiną, o kilimai kruoščiai išpurtomi ir išplaunami drėgnuoju būdu. Tam gali pasitarnauti plaunamųjų siurblių nuoma arba paprasčiausias drėgnas skuduras ir reikiamos cheminės priemonės.
Kol užuolaidos skalbiasi, laukia, ko gero, vienas nemaloniausių ir pavojingiausių darbų – langų valymas. Langų valymui reikia gerų priemonių ir rimto nusiteikimo. Žinoma, visada gali užsisakyti langų valymo paslaugas, kurias atlieka savo srities specialistai, kokybiškai nušveičiantys langus tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Tačiau jei norite darbą atlikti patys, pirmiausiai pasiruoškite kibirą su šiltu muiluotu vandeniu arba kreiduotu tirpalu. Gerai nušveiskite visa susikaupusį purvą. Muilą ir kreidą nuo lango pašalinsite glamžytais laikraščiais arba specialiomis šluostėmis. Taip nepaliksite valymo žymių. Nepamirškite nuvalyti langų rėmų, palangių ir radiatorių – čia taip pat gausybė bakterijų ir nešvarumų.
Kai langai blizga, belieka pasirūpinti ir veidrodžių blizgesiu. Jį išgausite vandens ir acto tirpalu.
Galiausiai valykite šviestuvus, o dulkėms nusileidus ant grindų, kruopščiai specialiomis priemonėmis ir drėgnu skuduru išplaukite grindis. Džiūti nepalikite – nusausinkite.